Mládež

ŠLAPANICKÝ KAPŘÍK 2019
V pondělí 3. června 2019 proběhl na Šlapanickém rybníku již 2. ročník rybářské soutěže o putovní pohár pro děti Základních škol. Tři desetičlenná družstva ze ZŠ Zlonice, 
Mšené-lázně a Kmetiněves zaplnila pravý břeh rybníku a za asistence 14 našich členů a svých učitelek se pustilo do díla. 
Počasí bylo velmi teplé, nepodcenili jsme proto ani dodržování pitného režimu a občerstvení. Dlouho bylo pořadí vyrovnané, až v závěru se štěstí přiklonilo na stranu Zlonického družstva. 
Družstvo ZŠ Mšené-lázně tak loňské prvenství neobhájilo, i když mu přijela fandit zástupkyně školy paní Ivana Šebková. Skončilo druhé a pohár se tak stěhuje do Zlonic. Na třetím místě skončila Kmetiněves. Odměněni však byli všichni. Po slavnostním přípitku proběhlo vyhlášení výsledků, děti se těšily z medailí a malých pohárů ( firma BRAUN), krásných čepic (Rybářské potřeby „U Petra“, TOI TOI a Oceložrout) a vynikajících koláčků (Cvrčovická pekárna). Překvapením pro vítězné družstvo byla projížďka na koni a to díky našemu členu Ladislavu Folaufovi z Pálče. Děti odjížděly domů velmi spokojené a plné nevšedních dojmů.
Krásné úlovky si prohlédněte na přiložených fotografiích. Za zmínku stojí zejména amur/66 cm, kterého ulovil Jakub PARPEL. Gratulujeme!
Poděkování za krásné dopoledne a hladký průběh akce patří organizačnímu týmu pořadatelů, který vytvořil pro děti opravdu vynikající podmínky. Zvláštní poděkování je nutno vyslovit skvělým dětem a jejich obětavým učitelkám, a zejména našim sponzorům: Povodí Vltavy, Cvrčovické pekárně, firmě Oceložrout, TOI TOI Slaný, Středočeským vodárnám, Rybářským potřebám “ U Petra“ ze Slaného a firmě BRAUN, bez kterých bychom nemohli takovouto akci uskutečnit.
Jsme všichni rádi, že se letos vše povedlo na výbornou a už těšíme na příští rok na další ročník našeho Kapříka!
S pozdravem
Český rybářský svaz, z.s., Místní organizace Šlapanice, 
tel. 775002904
e-mail: rybari-slapanice@seznam.cz
facebook: https://www.facebook.com/Rybari-Slapanice-1523942441175748/ 
Všechny pořízené fotografie najdete v samostatném albu Šlapanický kapřík 2019.

3. ročník akce pro děti pod názvem „Ve vodě nežijí jen vodníci“ 26.4.2019
V pátek 26. dubna 2019 dopoledne přivítali za krásného počasí Šlapaničtí rybáři na svém rybníku děti z Mateřských škol a ZŠ (1. a 2. třída) z obcí Kmetiněves, Mšené-lázně, Zlonice a Martiněves. 14 členů MO Šlapanice se staralo o hladký průběh všech činností na jednotlivých stanovištích a zajištění občerstvení.
Autobusy s jednotlivými školami přijížděly ve zhruba 1,5 hodinovými odstupy, takže na každou skupinu žáků byl na každém stanovišti dostatek času a všem byla věnována plná pozornost.
Na prvním stanovišti si děti vyzkoušely svoji zručnost při „chytání ryb“ na dřevěnou udičku s drátěným háčkem. Úkolem bylo zachytit ryby zobrazené na dřevěné destičce. Všechny děti byly velmi šikovné a úkol splnily.
Na druhém stanovišti děti soutěžily v hodu na kuželky, opatřené obrázky nejčastěji se vyskytujících se rybničních ryb. Zde měly děti porazit co největší počet kuželek, spočítat je, ale hlavně poznat a pojmenovat ryby vyznačené na kuželkách. Tato soutěž se dětem velmi líbila a i zde všechny uspěly.
Na dalším stanovišti seznámil hospodář MO děti s jeho prací a povinnostmi. Největší pozornost však děti věnovaly výkladu o vystaveném rybářském vybavení. Děti byly velmi zvídavé a pozorné, výklad je velmi zaujal.
Na levé straně rybníka, cestou k pořadatelské maringotce, byla pro děti připravena atrakce v podobě postavy „skutečného“ vodníka a víly Amálky. Menší děti byly zpočátku trochu bojácné, ale pak se s nimi skamarádily a společně s učitelkami se nechaly vyfotografovat.
Skutečný rybářský zážitek však na děti čekal na posledním stanovišti, kde si mohly zblízka prohlédnout živé ryby v kádi.Ty odvážnější si je dokonce i pohladily. Ke každé rybě si děti vyslechly zajímavé podrobnosti. Pro většinu dětí to byl velký zážitek.
Po vyčerpávajícím průběhu akce si děti zasloužily bohaté občerstvení, připravené s podporou sponzora akce – Cvrčovické pekárny. Podával se chléb se šunkou, párek v rohlíku, vynikající koláče a limonáda.
Na závěr každý účastník obdržel od předsedy Místní organizace pana Jaroslava Vaise a za přítomnosti vodníka a víly diplom a dárkový balíček s rybářskou tématikou.
Poděkování za hezké dopoledne a hladký průběh akce patří skvělým dětem a jejich učitelkám, organizačnímu týmu pod vedením Štěpána Hankociho a sponzorům MO, především Povodí Vltavy, Cvrčovické pekárně, firmě Oceložrout, TOI TOI Slaný, Středočeským vodárnám a Rybářským potřebám Slaný.
Už těšíme na příští rok na další ročník „Vodníků“!
S pozdravem
Český rybářský svaz, z.s., Místní organizace Šlapanice, tel. 775002904
e-mail: rybari-slapanice@seznam.cz
facebook: https://www.facebook.com/Rybari-Slapanice-1523942441175748/ 
Všechny pořízené fotografie najdete v albu Vodníci 2019.

Další akce pro děti a mládež v roce 2019
(podrobnosti budou včas uveřejněny zde i na FB stránkách)

 22. ČERVEN                                                                                                              
Dětské rybářské závody

13. ZÁŘÍ                                                                                                                      
Ve vodě nežijí jen vodníci- akce pro MŠ